جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱

در صیانت از حقوق مردم، با کسی مماشات نکرده و از هیچ تخلفی نخواهیم گذشت

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: “بسیج مجموعه‌ای ارزشمند و فرهیخته است و بسیجیان سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در تمامی ادوار و نقاط عطف انقلاب اسلامی با فرهنگ و تفکر بسیجی حضوری فعال داشته و فرهنگ ایثار، فداکاری، احسان و کمک مؤمنانه را ترویج داده‌اند. بسیج پیش‌قراول همه حرکت‌های مردمی است و در تأمین‌اجتماعی نیز تحول و جهش معنادار با استعانت از تفکر بسیجی امکان‌پذیر است. برای تحقق اهداف نظام در حوزه تأمین‌اجتماعی قطعاً روند بوروکراسی مرسوم اداری پاسخگوی نیاز ما نخواهد بود و باید تفکر بسیجی و کار جهادی را با جدیت دنبال کنیم.”

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر میرهاشم موسوی در جلسه‌ای با اعضای بسیج جامعه پزشکی سازمان تأمین‌اجتماعی اظهار داشت:: “در سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده، تمامی ایده‌آل‌های انقلاب اسلامی با ایده اصلی و دال مرکزی عدالت مورد توجه قرار گرفته است. بسیجیان سازمان تأمیناجتماعی در تبیین و تحقق این سیاست‌ها نقش محوری دارند. همه ما باید نسبت به این سیاست‌ها تکالیف خود را به طور جدی انجام داده و برای پیشبرد این سیاست‌ها باید برنامه عملیاتی و اجرایی طراحی کنیم. تأمیناجتماعی با ابلاغ این سیاست‌ها وارد دوران جدید می‌شود و در این دوره تلاش می‌کنیم که عملکرد سازمان را براساس مولفه‌های اصلی انقلاب اسلامی مورد بررسی و ارزیابی مجدد قرار دهیم و به این موضوع بپردازیم که تا چه اندازه توانسته‌ایم به اهداف مورد نظر انقلاب در حوزه تأمین‌اجتماعی دست یابیم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته، دوره استقرار مدیریتی در سازمان طی شده است، گفت: “برخی افراد و جریانات که وضعیت موجود را ایجاد کرده و عامل و مسبب کاستی‌ها و نواقص هستند، با از دست دادن مناصب مدیریتی، تبدیل به منتقد شده‌اند. صیانت از حقوق ذی‌نفعان خط قرمز ماست و از تخلفات و تقصیرات به هیچ عنوان نخواهیم گذشت و به تکلیف قانونی خود در برخورد با تخلفات با جدیت عمل می‌کنیم. در برخی بیمارستان‌های تأمین‌اجتماعی متأسفانه تعاملاتی با بخش‌های خصوصی شکل گرفته بود؛ در شرکت‌های اقتصادی تابعه نیز پرونده‌های تخلف و فسادهایی وجود دارد که همه این مسائل را بدون کمترین اغماض و در چارچوب قانون پیگیری خواهیم کرد و در مسیر احقاق حقوق مردم از هیچ تخلفی نمی‌گذریم.

دکتر موسوی در مورد فرایند انتصابات در سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: “برخلاف انتقادات ناروا و شایعاتی که توسط برخی محافل خاص و افراد معلوم‌الحال منتشر شده، در انتصابات مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی ظرفیت نیروهای انقلابی سازمان را شناسایی کرده و به ‌کار گرفته‌ایم و این روند با جدیت تداوم دارد. طی ماه‌های اخیر ۹۰ درصد از انتصابات از درون بدنه سازمان و وزارت‌خانه انجام شده است. در حالی که از سوی تشکل‌های اصیل و شناسنامه‌داری همچون بسیجیان سرافراز سازمان هیچ‌گونه سفارش و پیگیری برای انتصاب نداشته‌ایم و البته وظیفه ما بوده تا نیروهای متخصص و متعهد را از بخش‌های مختلف سازمان شناسایی کنیم؛ اما از سوی دیگر برخی افراد و انجمن‌های مجهول‌الهویه که از انتصابات صورت گرفته متضرر شده‌اند، با روش‌های مختلف به دنبال لابی، فشار سیاسی و حتی تخریب و اتهام هستند.”

دکتر موسوی ادامه داد: “معیار اصلی ما برای انتصابات، انقلابی‌ و مردمی بودن، مقابله با فساد و تخصص است. تخصص بدون تعهد و تعهد بدون تخصص مورد نظر ما نیست. از طرف دیگر پس از انتصاب مدیران نیز با هیچ‌کس عهد اخوت و دائمی نبسته‌ایم‌ و معیار ما پایبندی به همان شاخص‌هاست. اگر جایی به نتیجه برسیم در انتصابی اشتباه کرده‌ایم یا فردی به هر دلیل پس از مدتی از معیارهای اصلی فاصله گرفته یا تغییر کرده باشد؛ بدون هیچ استاندارد دوگانه‌ای تصمیم به تغییر می‌گیریم و در صیانت از حقوق مردم با کسی مماشات نخواهیم کرد.”